Poker Math: Jak używać liczb na swoją korzyść w grze online

Poker to gra strategii, umiejętności i obliczeń. Chociaż podstawowe zasady są łatwe do zrozumienia, naprawdę doskonałe w pokerze wymaga głębokiego zrozumienia matematyki. W grze online, w której nie korzystasz z czytania fizycznych, liczby stają się jeszcze bardziej ważne. W tym artykule zbadano znaczenie matematyki pokerowej i tego, jak możesz go wykorzystać na swoją korzyść w pokerze online.

Podstawowe koncepcje matematyki pokera

Przed zanurzeniem się w szczegółach ustalmy podstawowe pojęcia matematyki pokera:

 1. Szanse i prawdopodobieństwo: W pokerze szanse reprezentują prawdopodobieństwo wystąpienia określonego zdarzenia. Zrozumienie szans pozwala na podejmowanie świadomych decyzji w oparciu o prawdopodobieństwo konkretnego wyniku.
 2. Szanse na garnek: Szanse naczynia odnoszą się do stosunku między bieżącym rozmiarem doniczki a kosztem rozważanego połączenia. Ta koncepcja pomaga ustalić, czy jest to matematycznie poprawne, aby kontynuować rękę lub fałd.
 3. Oczekiwana wartość (EV): EV jest miarą statystyczną stosowaną do ustalenia średniego wyniku konkretnej decyzji w dłuższej perspektywie. Pomaga ocenić rentowność różnych działań w pokerze.

Obliczanie szans na doniczkę

Wiedza, jak obliczyć szanse na doniczkę, jest niezbędna do podejmowania opłacalnych decyzji w pokerze online. Porównując bieżącą doniczkę z kosztem wywołania zakładu, możesz określić stosunek i zdecydować o optymalnym ruchu.

Aby obliczyć szanse na doniczkę, wykonaj następujące kroki:

 1. Określ całkowitą kwotę pieniędzy w doniczce.
 2. Oblicz koszt wywołania zakładu.
 3. Podziel rozmiar garnka według kosztu połączenia.
 4. Przekonwertować stosunek na procent.

Na przykład w doniczce jest 100 USD, a przeciwnik zakłada 20 USD. Musisz zadzwonić do 20 USD, aby pozostać w dłoni. Podziel 100 USD przez 20 USD, co daje wskaźnik 5: 1. Przekłada się to na 20% (20 USD / 100 USD) w formie procentowej. Jeśli prawdopodobieństwo wygrania ręki przekracza 20%, jest to opłacalne wezwanie.

Zrozumienie oczekiwanej wartości (EV)

Wartość oczekiwana (EV) jest kluczową koncepcją oceny rentowności różnych decyzji w pokerze. Pozwala ustalić, czy gra jest korzystna matematycznie na dłuższą metę, rozważając potencjalne wyniki i powiązane prawdopodobieństwa.

Formuła obliczania EV jest:

Ev = (prawdopodobieństwo wyniku 1 * Wartość wyniku 1) + (prawdopodobieństwo wyniku 2 * Wartość wyniku 2) + …

Załóżmy na przykład, że rozważasz wezwanie do rzeki z remisem. Garnek kosztuje 200 USD, a twój przeciwnik zarabia zakład 50 USD. Szacujesz prawdopodobieństwo, że uderzenie w spłukanie wynosi 25% (1 na 4). Jeśli wykonasz połączenie, istnieją dwa potencjalne wyniki:

 1. Uderzyłeś spłukiwanie, a garnek wzrasta o 50 USD.
 2. Tęsknisz za swoim spłukaniem i tracisz 50 USD, które zadzwoniłeś.

Przypisywanie wartości do tych wyników pomaga określić wartość oczekiwaną:

 • Wynik 1: prawdopodobieństwo = 0.25, wartość = 50 USD
 • Wynik 2: prawdopodobieństwo = 0.75, wartość = -50 USD

Podłącz wartości do wzoru EV:

Ev = (0.25 * 50 USD) + (0.75 * -50 USD) = 12 USD.50 – 37 USD.50 = -25 USD

podejmować bardziej świadome

Ponieważ oczekiwana wartość jest ujemna, wykonanie połączenia w tym scenariuszu przyniosłoby straty na dłuższą metę. Zrozumienie EV pomaga podejmować bardziej świadome decyzje i unikać kosztownych błędów.

Stosowanie matematyki pokerowej w grze online

Teraz, gdy rozumiesz podstawowe pojęcia, możesz zacząć włączać matematykę pokerową do swojej strategii online. Oto kilka praktycznych sposobów wykorzystania liczb na swoją korzyść:

 1. Analiza zakresu: Oceń zakres rąk, które mogą mieć przeciwnicy na podstawie swoich działań w całej ręce. Zwracając ich zakres, możesz dokonać dokładniejszych obliczeń i określić najlepszy sposób działania.
 2. Liczenie: Zidentyfikuj ggbet polska liczbę kart pozostawionych w pokładzie, która może poprawić twoją rękę. Pozwala to obliczyć szanse na zrobienie zwycięskiej ręki i odpowiednio dostosować decyzje.
 3. Porównanie szans i szans ręki: Porównaj szanse doniczki z szansami na wykonanie ręki. Jeśli szanse na garnek są wyższe niż szanse na ukończenie ręki, zwykle opłacalne jest kontynuowanie gry.
 4. Używanie oczekiwanej wartości (EV): Obliczyć oczekiwaną wartość różnych decyzji w celu oceny ich długoterminowej rentowności. Zrobić zabawę o pozytywnej oczekiwanej wartości i unikaj osób o ujemnej wartości oczekiwanej.
 5. Obliczenia blefowania: Zrozum prawdopodobieństwo składania przeciwnika na podstawie wielkości blefu i szans na to, że są podane. Korzystanie z matematyki do oceny żywotności blefu może pomóc częściej tworzyć sukcesy blefy.

Korzystając z tych strategii i włączając zasady pokera matematyki, możesz zyskać znaczną przewagę nad przeciwnikami w grze online.

Podsumowując, Mastering Poker Math ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w pokerze online. Zrozumienie pojęć, takich jak szanse na Pot, oczekiwana wartość i analiza zasięgu pozwala podejmować bardziej świadome decyzje i zmaksymalizować zyski. Uwzględniając te strategie do swojej rozgrywki, możesz opracować bardziej strategiczne podejście i znacznie zwiększyć swoje szanse na wygraną. Więc następnym razem, gdy usiądziesz przy stole pokerowym online, pamiętaj o wykorzystaniu mocy liczb!


评论

发表回复

您的电子邮箱地址不会被公开。 必填项已用*标注